Yeşilçam filmlerinin efsane oyuncuları arasında yer alan Ahu Tuğba’nın Amerika Birleşik Devletleri’nde siyaset bölümü içerisinde okuduğu bilinen kızı Anjelik Calvin, seçmiş olduğu meslekten dolayı herkesi şoke etmiş durumda.

Yeşilçam dimlerinin efsane isimleri arasındaki Ahu Tuğba’nın kızı Anjelik Calvin, amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan en iyi üniversiteler içerisinde yer alan bir tanesinde Siyasi Bilimler bölümünde okudu.

Geçmiş olduğumuz sene Florida’da da yer alan Everglades University’nin Siyaset ile İletişim bölümlerini başarılı bir şekilde bitiren 27 yaşında bulunan genç kız, bir firmada genel müdür olmanın yerine kariyeri içerisinde çok daha farklı bir yol çizmiş oldu. Florida’da yer alan polis akademisi içerisinde eğitim aldığı bilgisine ulaşılan Calvin, zorlu durumda bulunan dersleri de başarılı bir şekilde bitirdi. Silah ile birlikte yakın dövüş ve de ilkyardım benzerindeki eğitimler almış olan Calvin, polis akademisi içerisinden de başarılı bir şekilde mezun olmuş durumda.

S.W.A.T. polisi olduğu bilgisine ulaşılan Calvin, geçmiş olduğumuz günler içerisinde de Miami’de amiri ile ilk görevine çıkmış oldu. Anjelik’in kariyeri üzerindeki bu bu radikal kararını Instagram platformu üzerinde paylaşmış olan Tuğba, kızı ile gurur duymakta olduğunu ifade ederek dualarının ise görev aşkı uğruna yaşamını tehlikeye atmış olan kızıyla bulunduğunu açıkça ifade etti.