”Mülayim” ismi ile tanınmakta olan Cengiz Çimen, cuma namazına gittiğinden dolayı işinden kovmuş olduğu ve stüdyosuna yardım talep etmek amacıyla gelmiş olan kadınların başörtülerini açtırdığı konusundaki suçlamalar ile karşı karşıya kalmış olan Seda Sayan, arşivde yer alan resimlerini çıkartıp kendisini savundu.

İddialarla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden sert bir dil ile cevap vermiş olan ünlü şarkıcı, bu defa ise arşivleri açtı. Seda Sayan’la ilgili ortaya atılmış olan bu iddiaya da sessiz kalmayıp sosyal medya hesabı üzerinden; ”Bunu direkt olarak Seda Sayan bize söyledi ve onun ağından bunu duyduk diyebilir misin? Allah’tan korkmadan merak etmekteyim yaz şimdi bunu bekliyorum” şeklinde bir not yazarak tepkisini açık bir şekilde gösterdi.

Takipçi ise Sayan’ın yazmış olduğu sorusuna ise; ”Kaç yaşına gelmiş kadınlar bana sandalye verecekler diyerek saçlarını açtılar. Benim içinde çok büyük bir travma oldu. Sizden mi yoksa çalışmakta olduğunuz televizyondan mı bunu siz açıklayacaksınız” ifadeleri ile bir yorum yazdı. Seda Sayan ise, bugünde sosyal medya üzerinden bir fotoğraf paylaşıp; ”Bu resim pek çok şeyi anlatmakta. Benim bütün herkese ve her kesime saygımı halk bilmekte ancak yinede onu bir görün istedim. Çok fazla bir söze de gerek yok” ifadelerine yer verdi.