Lisa Ann, 1990’lı senelerde +18 film yıldızı şeklinde çalışmayı, bugünle karşılaştırdığı zaman tam olarak neye benzediğinden söz etti. Yetişkin aktris sektörü içerisinden niçin emekli olduğu itibarında da bulundu. Lisa Ann, dansçı şeklinde çalışma yaptıktan bir müddet sonrasında sektör değişmeye başladı ve 1990’lı senelerde cinsel içeriğe sahip film kariyerine başlamış oldu

İngiltere’de merkezi bulunan Lad Bible isimli siteye konuşma gerçekleştiren Lisa Ann, 1990’lı senelerde yetişkin film yıldızı olabilmenin bugün olduğundan çok daha değişik olduğuna vurgu yaparak; ”Yaşamak amacıyla bunu yapma isteği olan fazla insan bulunmuyordu, bundan dolayı da filmciler bu işi yapmakta olanlara çok iyi davranmaktaydı. Kızlar ise fazlasıyla değerli bir durumdaydı.”

Ortamlarının aslında tamamen normal bir film seti gibi bulunduğunu ifade eden Lisa Ann; ”Senden istemekte olduklarını söylemek amacıyla sadece bir gün öncesinde telefon ederlerdi ve çalışmayı talep ettiğinde erkeklerle iş yapacağın hususunda seni temin etmektelerdi” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

1990’lı senelerde cinsel ilişki filmleri içerisinde başrolde oynadığı esnada kendisini çok rahat hissetmekte olduğunu ifade eden amerikalı oyuncu, 2000’li senelerden sonra davranışların değişmekte olduğunu ifade etti. Ann, yetişkin film sektörü için daha çok kadın gelmeye başladıkça tutumun çok daha fazla ”agresifleşmeye” başladığını ifade etti.

Ortalama bir şekilde 12 sene öncesinde Lisa Ann; ”Who’s Nailing’ Paylin?” ismine sahip olan Cumhuriyetçi siyasetçilerden Sarah Palin’i hicvetmiş olan pornografik film üzerinde rol almıştı. Jerome Tanner yönetmiş olduğu 2008 tarihinde yapılan film, binlerce defa paylaşılmış ve Ann’i dünya üzerindeki en ünlü +18 film oyuncularından bir tanesi haline getirmiş idi.

47 yaşında bulunan Ann, 2014 senesi içerisinde Facebook hesabı üzerinden yapmış olduğu bir paylaşımla beraber sektöre veda ettiği duyurusunda bulunmuştu.