Sunucu ve aynı zamanda ünlü oyuncu Vatan Şaşmaz’ı 2017 senesinde tabanca ile vurup öldürmüş olan ve hemen sonrasında kendisi de intihar eden Filiz Aker’in 1993 senesinde vermiş olduğu bir röportajı ortaya çıkmış durumda. Aker’in sevmekte olduğu adamla alakalı sözleri de çok büyük bir şaşkınlık yaşatmış oldu.

Filiz Aker’in 1993 senesi içerisinde ünlü gazetecilerden Sema Denker’le yapmış olduğu özel bir röportaj gün yüzüne çıkmış oldu. Vatan Şaşmaz’ı öldürmüş olan katil Filiz Aker’e 1993 senesinde ”Sema Soruyor?” isimli özel köşesi üzerinde yer vermiş Sema Denker, Instagram hesabı üzerinden bir gazete küpürünü paylaşmış oldu. Filiz Aker tarafından 1993 senesi içerisinde yapılan açıklama üzerinde ”Erkeğimi fazlasıyla çok kıskanırım. Onu farklı birisiyle görürsem hiç bir şekilde acımam, orda gebertirim” şeklindeki ifadelerine yer vermiş.

Eski dönemlerde mankenlik yapmış bulunan Filiz Aker, Denker tarafından sorulmuş olan ”Vücudunuzu beğeniyor musunuz?” şeklindeki soruya da ”Bacaklarımı çok fazla beğenirim” şeklinde bir yanıt vermiş. Röportajla ilgili satır başlarının yer almakta olduğu bu küpür üzerinde Aker’in ”Kadın ve erkek eşit değildir” şeklindeki başka sözleri de göze çarpıyor.

Oyuncu ve aynı zamanda ünlü sunucu lardan Vatan Şaşmaz, 27 Ağustos 2017 tarihi içerisinde, eski mankenlerden Filiz Aker tarafından Beşiktaş ilçesinde yer alan çok lüks bir otelin 10. kat kısmında silahlı saldırı sonucunda öldürülmüş idi.