Şener Şen, tam 40 sene önce ilk defa İstanbul Şehir Tiyatroları’nda oynamış olduğu ”Zengin Mutfağı” isimli oyunu ile birlikte tiyatro sahnesine geri dönüş yaptı. Oyunun galası ise geçtiğimiz akşam Ataşehir DasDas içerisinde gerçekleştirildi.

Şener Şen tam 14 sene sonrasında tekrardan tiyatroya dönme kararı aldı, sanat dünyası ise onu izleyebilmek amacıyla DasDas’a adeta akın etti. Galaya Yılmaz Erdoğan ile birlikte Cem Yılmaz, Mert Fırat, Engin Altan Düzyatan ve Büşra Develi gibi pek çok ünlü isim katılım gerçekleştirdi. Galaya beraber katılmış olan Ozan Güven ile birlikte Zafer Algöz açıklamalarında; ”Yeni gelen nesillerin de Şener Şen’i sahne üzerinde görecek olması mükemmel bir olay. Şener abi fazlasıyla heyecanlıydı, ama emin olun bizlerde aynı seviyede heyecanlıyız” ifadeleri ile konuştu.

Kadrosu içerisinde Kutay Sandıkçı ile birlikte Gizem Ergün, Onay Kaya ve de Uğur Arda Başkan’ın yer aldığı bu oyun dakikalar boyunca ayakta alkışlandı. Şener Şen ise seyircilere teşekkür etti.

Seyircilerin arasında yer alan Emel Sayın (73) ise; ”Seneler öncesinde ismini Şener Şen’le aşk dedikodusuna karışmıştı, bu duyumlar doğru muydu?” şeklindeki soruya kahkaha atıp şu cevabını verdi; ”Ah ne kadar hoş! Ne var ki bunda, biz Şener Şen ile fazlasıyla iyi arkadaşız. Kendisi benim fazlasıyla sevdiğim, fazlasıyla güvendiğim, dertleşmekte olduğum ve değer vermekte olduğum bir dostum. Şu zamana kadar aramızda bu şekilde bir şey olmadı. Ancak bundan sonrasında ne olur? Onu sadece Allah bilir.”