‘‘Diriliş Ertuğrul’’ isimli televizyon dizisinin İlbilge Hatun karakterindeki Hande Soral, set içerisinde bir kaza geçirdi. Senaryo gereğince kılıçların çekilmiş olduğu sahnede elinin kesildiği açıklanan Soral, ekip arkadaşlarının tarafından hızlı bir şekilde hastaneye götürüldü.

Engin Altan Düzyatan’ın başrollerinde bulunduğu ”Diriliş Ertuğrul” isimli tv dizisinin seti içerisinde geçmiş olduğumuz günlerde çok korkulu anlar yaşandı. Dizinin ekibine bu sezonda İlbilge Hatun isimli karakterle dahil olan Hande Soral, kılıçların çekilmiş olduğu sahnede bir kaza geçirdi. Karşısında yer alan oyuncuya bir anlık dikkatsizlik sonucunda olması gerekenden daha çok yaklaşmış olan Soral, onun sallamış olduğu kılıç ile yaralandı. Bu durumun üstüne ise çekimleri durdurdular.

Eli kesilmiş olan Hande Soral’a ilk müdahale ise ekip arkadaşlarının tarafından set içerisinde yapıldı. Kanama durdurulmuş olsa da olası bir komplikasyona karşı hızlı bir şekilde hastaneye götürülmüş olan oyuncunun eli pansuman yapıldıktan sonra bandajlandı. Hande Soral, doktor tarafından ”Korkulacak herhangi bir durum yok” konuşmasını duymasının üzerine arkadaşlarının ısrarlı bir şekilde karşı çıkmasına karşın sete geri döndü ve çekimlere kalmış olduğu yerden devam etme kararı verdi. Prodüksiyon amirlerinin özellikle de dövüş ve savaş sahneleri içerisinde daha çok dikkat edilmesi şeklinde oyuncuları uyarmış olduğu da gelen haberlerin arasında yer alıyor.

‘‘Diriliş Ertuğrul’’ isimli diziye bu sezonda katılmış olan Hande Soral, rolünün hakkını verebilmek amacıyla çok uzun bir hazırlık süreci yapmış, haftalar boyunca kılıç dersleri almıştı.