Avrupa Yakası ismine sahip olan dizinin hem ”Dilber Hala” karakterini hem ise ”Şahika” isimli karakterini canlandırmış olan Binnur Kaya, ses tellerinden özel bir ameliyat geçirmiş olacak. Binnur Kaya’nın yaşamış olduğu bu hastalığından yakın çevresine hiç bir şekilde söz etmemiş olduğu, ameliyat konusundaki haberi almış olan sevenlerinin çok büyük bir şok yaşamış olduğu bilgisine de ulaşıldı

Oyunculardan Binnur Kaya, ses telleri için bir ameliyata girecek. Ses tellerinde gelişmiş olan nodülleri aldıracağı açıklanan Binnur Kaya, rol almakta olduğu Damdaki Kemancı isimli oyuna ise ameliyattan dolayı bir ara verdi. Oyuncu, operasyondan sonra ise doktor kontrolünde tutulmuş olacak.

Binnur Kaya’nın ise bahsi geçen hastalığından yakın çevresine hiç bir şekilde söz etmemiş olduğu, ameliyat konusundaki haberi almış olan sevenlerininde çok büyük bir şok yaşamış olduğu ifade edildi. Haberi duymuş olan oyuncu arkadaşları ise ameliyat süreci içerisinde Binnur Kaya’yı hiç bir şekilde yalnız bırakmamakta.

Binnur Kaya; Uğur Yücel ve Cengiz Bozkurt ile başrollerini paylaşmış olduğu ‘Cinayet Süsü’ isimli filminin çekimlerini de geçmiş olduğumuz ay tamamlamış idi. Yönetmen koltuğu içerisinde Ali Atay’ın oturmakta olduğu bu projede, oyuncuların bazıları da son sahne bittikten sonra Lüleburgaz içerisinde yemek yemişti. Son dönemlerde zayıflamış olan Yücel’in tekrar almış olduğu kilolarda gözden kaçmamıştı.