Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı yamış olduğu açıklama içerisinde, Elazığ ili içerisinde gerçekleşen 6.8 büyüklüğündeki depremin sonrasında sosyal medya hesapları üzerinde ”provokatif” bir takım paylaşım gerçekleştirdikleri iddiasıyla arasında ünlü sanatçılarlardan Berna Laçin ile birlikte Şevket Çoruh’un da yer aldığı elli kişiyle ilgili olarak ”halkın arasında endişe ile birlikte korku ve de panik oluşturma” suçunun yanı sıra ”Türk milleti ile birlikte Türkiye Cumhuriyetinın Devleti’ni, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni, Türkiye Cumhuriyeti devletini ve devletin yargı organlarını alenen aşağılama’ suçundan dolayı soruşturma başlatmış durumda. Konuyla alakalı konuşma gerçekleştiren Çoruh, bahsi geçen paylaşımı kendisinin yapmamış olduğunu ifade etti.

Ünlü durumda bulunan oyuncunun resmi hesapları üzerinde ”Geçmiş olsun Elazığ” haricinde bir paylaşım bulunmadığından dolayı hakkında soruşturma açılmış olması sosyal medya üzerinde gündem olmuş durumda. Soruşturmayla alakalı T24’e konuşma gerçekleştiren Çoruh açıklamasında; ”Geçmiş olsun Elazığ” şeklindeki mesaj hariç olarak bir paylaşım gerçekleştirmediğini ifade etti.

Yetkili isimler, Şevket Çoruh adıyla Facebook üzerinde açılmış olan bir hesap üzerinde; ”Kızılay’ın 2019 senesinde vatandaşlardan toplamış olduğu bağış tutarı 828 milyon Türk Lirası tutarında. Devlet 2019 senesi içerisinde 3.7 milyar tutarında deprem vergisi maksadıyla ÖİV toplamış. Ancak Elazığ ilinde deprem gerçekleştirdiğinde bakarım açıklaması: Her şeyi hiç bir şekilde devletten beklememek gerekli. -Sizler ne işe yarıyorsunuz?” şeklinde bir paylaşım olduğunu belirtti.

Konuyla alakalı yetkilendirilmiş olan isimler ise; ”Soruşturmanın dahilinde bu söz konusu hesabın Şevket Çoruh’a ait durumda bulunup bulunmadığı tespit edilecek” şeklinde bir açıklamada bulundu.