FOX TV kanalının fenomen haline gelen dizilerinden biri olan Yasak Elma isimli dizi de Ender adlı karaktere yaşam vermekte bulunan Şevval Sam, son dönemlerin çok büyük bir tartışma konusu haline gelen rap – pop müzikle alakalı tartışmaya yönelik herkesin dikkatlerini çeken açıklamalar gerçekleştirdi. Güzel durumda bulunan başarılı oyuncu, bu alan içerisinde ilk olduğunu açıkça ifade etti.

Rap tarzındaki müziğin pop müziğini geçmiş olduğu tartışmalarına oyuncu ve aynı zamanda başarılı şarkıcılardan Şevval Sam’da dahil olmuş durumda. Geçmiş olduğumuz günler içerisinde ünlü popçulardan biri olan Hande Yener’in söylemiş olduğu ”Rap müzik, popun önüne geçmiş bir durumda” şeklindeki söz anımsatılan Şevval Sam, müziğin toplumun mevcut durumdaki ihtiyaçlarına göre değişmekte olduğunu ifade ederek çok şaşırtan bir itirafta bulunmuş oldu.

46 yaşında bulunan başarılı oyuncu; ”Müzik aslında tamamen organik bir şeydir, döneme bakılarak toplumun mevcut bir durumdaki ihtiyaçlarına bürünmekte. Şu zamandaki gençler ise kendilerini rap müzikle ifade etmekteler. Bu söz konusu çocuklar yaşlandıkları zaman da torunlarına ”Biz gençlik dönemlerimizde rap dinliyorduk” şeklinde konuşacaklar. Bir de sizin haberiniz bulunmuyor, ben rap müziği herkesten daha öncesinde söyledim. 2007 senesi içerisinde ”İstanbul Secrets” isimli bir tane albüm paylaşmıştım” ifadelerine yer vererek çok şaşırttı.