Yasak Elma isimli dizide Ender adlı karaktere can vermeye devam eden Şevval Sam’ın karavana çevirmiş olduğu minibüsüyle alakalı çok sarsıcı bir gerçek ortaya çıkmış durumda. Sam’ın, 2005 senesi içerisinde Akhisar ilçesinde minibüsüyle motosiklet şoförü Adem Genbaşı’na çarpmış olduğu ve Genbaşı’nın ise kaldırılmış olduğu hastane içerisine yaşamını yitirdiği bilgisine ulaşıldı.

Yasak Elma isimli dizinin başrollerinden Şevval Sam, seneler öncesinde almış olduğu minibüsünü yılbaşından önce karavana çevirmiş, vermiş olduğu bir röportaj esnasında da karavanının plakasını gizlemeye gayret etmesi de dikkatleri çekmiş idi.

TV100 kanalından ünlü gazeteci Birsen Altuntaş’ın yapmış olduğu habere bakılırsa Şevval Sam’ın plakasının görünmemesi amacıyla çok yoğun bir çaba sarf ettiği karavanıyla alakalı çok sarsıcı bir gerçek ortaya çıkmış durumda. 2005 senesi içerisinde Aksihar ilçesinde yer alan Sam’ın ”prenses” ismini takmış olduğu ve yeşil renge boyattığı karavanı ile birlikte Zeytinliova yol kavşak kısmına yeşil ışıkta geçtiği esnada ters yönden motosikletiyle kendisine doğru gelmekte olan Adem Genbaşı’na çarpmış olduğu bilgisine ulaşıldı.

Elde edilmiş olan bilgiye bakılırsa korkunç kaza esnasında tek gözü görmemekte olan Genbaşı’nın, kaldırılmış olduğu hastanede geçirmiş olduğu ameliyatın ardından yaşamını kaybettiği bilgisine ulaşılırken, gözlem altında tutulmakta olan Şevval Sam’ın da motosiklet şoförünün kaza esnasında 8’de 8 kusurlu bulunmasının ardından serbest kalmış olduğu ortaya çıkmış oldu.