”Duvara Karşı” isimli popüler film sayesinde çok büyük bir çıkış yakalamış olan fakat o döneme dek sürekli yetişkin filmlerinde oynamış olan ünlü oyunculardan Sibel Kekilli, çok fazla ses getirmeyi başaracak yeni filmi üzerindeki rolüyle alakalı olarak dikkat çekecek açıklamalar yaptıç

Almanya’da yer alan Süddeutsche Zeitung isimli gazeteye özel bir konuşma gerçekleştiren Kekilli, film üzerinde genç yaştaki kızları terör örgütüne çekme konusunda uğraşan bir tane kadını canlandırmasıyla alakalı olarak; ”Bu şekildeki insanlara hiçbir anlayış göstermem mümkün değil fakat bunu biçin yapmış olduklarını da anlamayı istiyorum” ifadelerine yer verdi.

Kekilli öte yandan günlük yaşamda sürekli olarak ”Nerelisin” ifadelerine sahip ayrımcı sorulara muhatap kalmış olduğunu da ifade etti.

Aslında Sibel Kekilli bir gün alışveriş yaptığı esnada tesadüf eseri keşfedildi. O dönemlerde Duvara Karşı isimli filmle alakalı 20 civarındaki yaşlarda bir tane Türk kızını arayışı bulunan Fatih Akın, 350 tane adayın arasından onu seçme tercihinde bulundu. Fatih Akın tarafından çekilen ‘Duvara Karşı’ isimli film sayesinde uluslarası bir seviyede tanınan oyuncu olmayı başardı. Altın Ayı ile birlikte Altın Portakal ilk sırada yer almak olmak üzere pek çok ödül almaya layık görüldü. Sibel Kekilli’nin ismi Fatih Akın tarafından yönetilen ‘Duvara Karşı’ isimli film üzerindeki başarısı kadar, bir dönemler oynamış olduğu yetişkin filmlerden dolayı da anılmaktaydı. Duvara Karşı isimli filmin paylaşılmasından çok kısa bir zaman geçtikten sonra, Almanya’da yer alan tabloid isimli gazete ile birlikte Bild-Zeitung isimli gazeteler daha öncesinde Dilara sahne adıyla rol almış bulunduğu yetişkin filmleri net bir şekilde ortaya çıkartmıştı.