Ahmet Kural’ın tarafından darp edilip dövüldüğünü ileri sürerek magazin gündemini sallamış olan Sıla Gençoğlu, kendisiyle alakalı çıkartılan ”lezbiyenlik”le ilgili dedikodulara da yanıt verdi.

Bir röportaj esnasında cinsel tercihi konusundaki soruya yanıt vermiş olan Sıla; ”Galiba birazcık dik başlı olduğumdan dolayı. Çok güçlü bir kadın olduğumdan dolayı. hiç kimseye bir eyvallahım olmadığından dolayımı, bilmemekteyim. Ben hiç bir şekilde çıkar ilişkileri kurmam. Hedefe yönelik bir şekilde ilişki kurarlar ya, ben hiç bir şekilde onlardan değilim. İnsanlar Sıla isimli bir kadını tanıyalı tam 12 sene olmakta, ”solo proje” şeklinde yaşamdayım ve de ayaktayım. Hiç o şekilde şeylere başvurma konusunda bir ihtiyaç duymadım. Ben zaten kendi şarkılarını yazan, yazmış olduğu ve yapmış olduğu işleri zaten paylaşan birisiyim. Alkışlarımda da ortada. Benim umurumda da değil zaten dedikodular. Zaten ben lezbiyen olsam bunu çıkar açıkça söylerdim, her şeyi söyleyebilen bir kadın bunu mu açıkça söylemeyecek yani? Her bir yerden karalamaya çalışmaktalar. Bir de bizim içimizde başarılılar sevilmez, bu ise kadınlara çamur atma yöntemlerinden bir tanesidir.” ifadelerine yer verdi.

Darp olayının ihanet sonucunda ortaya çıkmış olduğu iddialarına da yanıt cermiş olan Sıla; ”Ne olur ise olsun, bir kıskançlık olsun, cart olsun veya curt olsun, gün bittiğinde hiç kimse bu şekilde bir davranışı hak etmemekte. Bu ise bir ihanette değil! Bir kişi sana ihanet etse de bu şekilde davranamazsın. Zaten olan bir ihanetten dolayı değil. Bir ahlaksızlıkta yok burada. Bu davranış hiç bir şekilde kabul edilemez.” ifadelerine yer verdi.