Denizli ilinin Merkezefendi ilçesi içerisinde, iddialara bakılırsa borç ve alacak meselesinden dolayı evde çıkmış olan tartışma, sokağa da taştı ve silahlı bir kavgaya döndü. Pompalı tüfekle birlikte tabancanın kullanılmakta olduğu olay içerisinde, M. Y. ve S. K. yaralanır iken, İ. K. da polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Olay ise, saatler 20:30 civarında Çakmak Mahallesi’nde yer alan 134 Sokak içerisinde gerçekleşti İddialara bakılırsa M. Y., borçlu durumda bulunduğu İ. K.’nın yaşamakta olduğu eve gitti. İkilinin arasında ise borç ve alacak meselesinden dolayı bir tartışma çıktı. Bu esnada evde yer alan İ. K.’nın kardeşi S. K. ise, araya girip kavgayı yatıştırmayı istese bile bu konuda başarılı olamadı. Sokağa taşıp silahlı bir kavgaya dönüşmüş olan bu olayda, İ. K., pompalı tüfeği ile ateş açmaya başlarken, M. Y. de yanında yer alan tabanca ile bir karşılık verdi. Olay içerisinde M. Y. karnından, kavgayı ayırmayı istemekte olan S. K.’da bacağından yaralandı. Mahallede oturanların ihbarda bulunması üzerine olayın yaşandığı yere polis ile birlikte sağlık ekipleri yönlendirildi. Yaralı durumda bulunan M. Y. ve S. K. ise sağlık ekiplerinin olay yerinde gerçekleştirmiş oldukları ilk müdahalesinin hemen sonrasında Denizli Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Olayın yaşandığı yerde detaylı bir inceleme gerçekleştiren polis ekipleri, İ. K.’yı da gözaltına aldılar. İ. K.’nın yakınları ise ifadelerinin alınması amacıyla polis merkezine götürüldü.
Kavga esnasında kullanılmakta olan pompalı tüfekte olay yerinin yaklaşık olarak 20 metrelik ilersinde yer alan boş bir arazide bulundu. Soruşturma ise halen devam ediyor.