Türkiye, geçmiş olduğumuz Cuma günü saatler 20:55’i gösterirken Elazığ ilinden gelen son dakika deprem haberleri ile sarsılmıştı. Ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde ünlü şeflerden Hazer Amani’yle dünyaevine girmiş bulunan Sıla da bu acılı gün içerisinde sosyal medya hesaplarından Instagram üzerinden arkadaşlarının alkol almış olduğu bir tane fotoğrafın paylaşımında bulundu. Şarkıcının yapmış olduğu bu paylaşımı ise kısa zaman içerisinde tepki çekmeye başladı.

Elazığ ili içerisinde gerçekleşen 6.8 büyüklüğündeki deprem; Malatya ilinin yanı sıra Tunceli ili, Diyarbakır ili, Bingöl ili, Mardin ili, Batman ili, Bitlis ilinin yanı sıra Suriye ve de Irak’tan hissedilmiş oldu. Pek çok binanın yıkılmış olduğu deprem bölgesi üzerinde pek çok vatandaşta yaşamını yitirdi. Bütün Türkiye’nin yasa boğulmuş olduğu ve binlerce sayıdaki insanın acısını paylaşmış olduğu söz konusu bu olayda ünlü şarkıcılardan Sıla’dan depreme yönelik bir paylaşım yapılmadı.

Sıla ise arkadaşının elinde yer alan kadehle çekilen bir tane fotoğrafını doğum günü kutlama notuyla paylaştı. Ünlü durumdaki şarkıcının bu yapmış olduğu paylaşımının alt kısmı da eleştiri yorumlarıyla dolup taşmış olu.

Pek çok sayıda takipçi, Sıla’ya hep bir ağızdan ”Elazığ ilinde deprem meydana geldi, senin bundan haberin var mı?” şeklinde bir soru sordu. Sosyal medya üzerinde yer alan kullanıcılar ünlü durumdaki şarkıcıyı herkesin kenetlenerek tek yürek olduğu bu zor gün içerisinde duyarsız olmakla suçladı.