Sinem Güven’in 9 yaşında bulunan kızı, kanser ile mücadelesinden galip çıkmayı başardı. Zaferini sosyal medya hesabı üzerinden duyurmuş olan Defne, çekmiş olduğu video ile birlikte kendi gibi kanser hastası olan miniklere ‘‘Güçlüsünüz’’ şeklindeki mesajını vermiş oldu.

1992 Türkiye’nin eski güzeli olan Özlem Kaymaz, senelerden beri ”Nager Sendromu” hastası olduğu bilinen oğlu Daniel için mücadele etmeyi sürdürürken; 1995 Miss Turkey 1.’si olan Sinem Güven’in ise yavrusunun hastalığı sebebiyle çok zor günler geçirmekte olduğu ortaya çıktı.

Saklambaç içerisinde yer almış olan habere bakılırsa; Eski manken, kısa bir zaman önce kansere yakalanmış olan 9 yaşında bulunan kızı Defne’nin hastalığının ortaya çıkmaması amacıyla çok büyük bir özen gösterdi. Fakat Güven, 2015 senesi içerisinde 10 senelik evliliğinin bitirmiş olduğu Murat Ersönmez’den olan kızının geçtiğimiz gün paylaşmış olduğu videosunu gördüğünde çok fazla duygulandı.

Güven ise, bu videoyu öteki kanser hastalarına umut olabilmesi amacıyla hesabı üzerinden paylaştı. Kemoterapiden dolayı saçları dökülmüş olan 9 yaşında bulunan Defne da video içinde şu sözleri ile cesur yüreğini gözler önüne sermiş oldu:

”Ben fazlasıyla güçlüyüm. Kanseri de yendim. Şimdi daha saçlarım yok ancak tekrar çıkacak bilmekteyim. Kendimi çok seviyorum ve de kendime fazlasıyla inanıyorum.” şeklindeki paylaşımına kansere yakalandığı bilinen Instagram fenomenlerinden Lea Elui’yi etiketlemiş olan Defne; ”Benim gibi sizlerde kanseri yenebilirsiniz” şeklinde bir mesaj verdi. Sinem Güven ise kızının videosunu paylaşarak alt kısmına; ”İyi ki de beni seçmişsin. Varlığından dolayı Allah’a şükürler olsun. Tüm ömrüm seninle olsun” ifadelerini yazdı.