Ülkemizi Miss Turkey 2018 1. güzeli seçilen Şevval Şahin’in temsil etmekte olduğu Miss World 2018 Güzellik Yarışması’nın (Dünya Güzellik Yarışması 2018) kazanna şanslısı kesinleşti. Dünya güzelinin Meksika içerisindeki Vanessa Ponce de Leon seçildiği resmi bir şekilde açıklandı.

Çin’ide yer alan Sanya şehri içerisinde gerçekleştirilen Miss World 2018 isimli yarışmanın (Dünya Güzellik Yarışması 2018) kazananı belli oldu. Miss World 1. ise Meksikalı güzellerden Vanessa Ponce de Leon olarak açıklandı.

Uluslararası İşletme bölümü içerisinden mezun olduğu açıklanan 26 yaşında bulunan güzel, Ulusal Gençlik Enstitüsü’nün bir konuşmacısı olarak görev yapmasının yanında modellik ile sunuculukta yapmakta. Meksika içerisinde gönüllü bir şekilde hizmet vermeyi sürdüren bir tane rehabilitasyon merkezinin yönetim kurulu içerisinde de bulunan Leon’un sloganı da ”Hepimizin birbirine bir ihtiyacı bulunuyor”.

Yarışma içerisinde Beyaz Rusya ile birlikte İskoçya, Fransa, Jamaika, Meksika, Martinique, Mauritius, Panama,
Uganda, Yeni Zelanda, Nepal ile Tayland’ın ilk 12’ye kaldığı açıklandı. Beyaz Rusya Avrupa bölgesinin, Meksika Amerika kıtasının, Uganda Afrika kıtasının, Jamaika Karayip ülkelerinin, Tayland’da Asya ile Okyanusya’nın 1.si seçilmiş oldu.

Miss Turkey 2018 1. güzeli seçilen Şevval Şahin, Miss World içerisinde ülkemizi temsil etti. Şahin burada ilk 30 tane güzel arasında yer almayı başaramadı. Yarışma’dan sonra sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama gerçekleştiren Şevval Şahin, niçin dereceye girmeyi başaramadığını da anlattı; ”Bu yapılan yarışmanın bütün olumlu ile harika yönlerinin arasında ne yazık ki şu durumu da gördüm: Türkiye’nin öteki ülkelere bakıldığında ana akım olmayı başaramadığı. Politik durumdaki görüşler fazlasıyla büyük bir rol oynuyor ve anladığım kadarı ile Miss World yarışmanın en fazla desteklemiş olduğu ülkeler her yıl neredeyse aynı. En fazla desteklenmekte olan ülkeler Asya ağırlıklı bir şekilde zira ülkelerinde Miss World fazlasıyla önemli bir durumda. Asyanın ülkeleri adaylarını da sonuna kadar çok büyük bir tutkuyla desteklemekte ve mobil olarak oy kullanan çok büyük ve güçlü bir nüfusları var. ”Head to head challenge” içerisinde her ne kadar vermiş olduğum yanıtım en iyilerinden bir tanesi olduğunu düşünsem veyahut adaylar tarafından düşünülüyor olsa da büyük başarı yapacak olduğumu bildiğim bir sonraki seviyeye geçememiş olmamın nedeni tekrar telefon üstünden verilmekte olan oylar oldu.