Sobadan sızmış olan gazdan zehirlendikleri açıklanan anne ve engelli durumdaki oğlu olay yerine gelen acil servis ekipleri tarafından hızlı bir şekilde hastaneye götürüldü.

Denizli ilinin Pamukkale ilçesi içerisinde, sobadan sızmış olan karbonmonoksitten zehirlendikleri açıklanan anne ile engelli durumdaki oğlu hastanede tedavi altına alındılar.

Sevindik Mahallesi’nde yer alan2315 Sokak içerisindeki tek katlı bir evde yaşamını sürdüren Emine Arık (78) ile birlikte yürüme engelli olduğu açıklanan oğlu Özgür Arık’tan (41) haber alamamış olan komşuları bu durumla ilgili olarak polis ve de sağlık ekiplerine bir ihbarda bulundu.

Ev sahibinde olduğu açıklanan yedek bir anahtarla açılmış olan evde baygın bir durumda bulunan anne ile oğlu, olay yerine gelen acil servis ekipleri tarafından hemen Denizli Devlet Hastanesine götürüldü.

Hayati tehlikesinin bulunduğu açıklanan anne ile oğlunun yoğun bakım içerisindeki tedavilerinin sürdüğü bilgisine ulaşıldı Ev sahibi olduğu açıklanan Ayşe Yıldırım, olay yerinde yer alan gazetecilere, belediyeden dağıtılmış olan öğle yemeğini Arık ailesine götürmüş olduğu esnada kapının açılmamakta olduğunu ifade etti.

Zile basmış olmasına karşın kapıyı açan hiç kimsenin olmadığını da açıklayan Ayşe Yıldırım sonrasında ise; ”Camdan içeriye baktığım zaman ikisi de yerde hareketsiz bir şekilde yatmaktaydı. Bende bu durumla ilgili polisi arayarak ihbarda bulundum.” ifadelerine yer verdi.