Denizli ili içerisinde semt pazarları üzerinde vatandaşlar fiyatların çok fazla olduğundan dert yakınmaktayken pazarcılar da fiyatlarının yüksek bir durumda olmasının sebebinin soğuk havalardan dolayı olduğunu ifade etti.

Yurdun tamamında havaların soğumaya başlamasıyla beraber Denizli ilinde yer alan semt pazarı içerisindeki tezgahlara da olumsuzluk yansımış oldu. Alışveriş amacıyla pazara gelmeye başlayan vatandaşlar fiyatlarının çok fazla yüksek durumda bulunduğunu ve ayrıca bütçelerini zorlamakta olduğunu belirttiler. Geçmiş olduğumuz haftalara bakıldığında bu hafta içerisinde sebze ve de meyve fiyatları konusunda çok önemli bir seviyede değişiklik yaşandığını da savunmuş olan vatandaşlar pahalı olmasından dolayı talep ettikleri kadar ürün alamıyor olmaktan şikayetçi. Esnafta fiyatın yüksek olmasını havaların soğumuş olmasına bağlayıp kendilerine gelmiş olan ürünlerinde maliyetlerinin çok daha yüksek olduğunu ifade ediyorlar.

Pazarcı esnafları mevsimine bakıldığı zaman en ucuz seviyedeki meyvenin mandalina ile birlikte portakal olduğunu açıkça ifade ederek; ”Şu an içerisinde portakalın mevcut durumdaki fiyatı tamamen uygun, halkın ise portakala karşı ilgisi çok daha güzel. Portakalı 2,5 Türk Lirası tutarındaki bir ücretle satıyoruz, öteki ürünlere bakıldığında biraz daha ucuz, deveci armudunu ise Bursa ilinden getirmekteyiz şu an içerisinde 5 Türk Lirası tutarında, Muz ise devamlı bir şekilde bulunabilecek bir ürün değil ve fazla az olduğundan dolayı muzun fiyatı düşüşe geçti şu zamanlarda 8 ila 10 Türk Lirası arasında satmaktaydık. Muz şu an içerisinde de 7 Türk Lirası ila, 6 Türk Lirası tutarındaki fiyatlarla satılıyor” ifadelerine yer verdi.