Pamukkale Üniversitesinin (PAÜ) Sağlık Kültür Spor Dairesi Başkanlığı’na bağlı bulunan Dağ Arama Kurtarma Topluluğu (PAÜ DAK) sokak hayvanlarına özel olarak alternatif mama kapları hazırlayıp Denizli ilinin farklı noktalarına yerleştirmeye başladılar.

PAÜ’de DAK Topluluğunun üyeleri sokak hayvanları amacıyla hazırlamış oldukları mama kaplarının boyama ve de süsleme işlemlerinin hemen sonrasında, hazırlamış oldukları mama kaplarını PAÜ’deki Kınıklı Merkez Yerleşkesinin etrafı, Bursa Caddesi ile Çamlaraltı Mahallesi’ne yerleştirilmeye başlandı. Yapmış oldukları çalışma ile alakalı bilgi vermiş olan PAÜ’nün DAK Topluluğu Başkanı görevinde bulunan Enes Acar; ”Patili dostlarımız için hazırlamış olduğumuz mama kaplarının temel maksadı mamaların hava şartlarından etkilenmiyor olmasıdır. yapılmış olan bu mama kapları sürekliliğini sağlayıp kontrol edilip boşalan mama kaplarına mama dağıtım işlemlerini de yapmaktayız’” ifadelerine yer verdi.

Pamukkale belediyesi tarafından da daha önce atık yağların toplanmasının teşvik edilebilmesi amacıyla yağ toplama kampanyası yapılmış; atık yağların miktarına göre de sokak hayvanları için bir miktar mama dağıtımı yapılmış idi. Denizli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Pamukkale Belediyesi sokak hayvanlarıyla ilgili mama dağıtımını da teşvik edebilmek için çok başarılı çalışmalar üstlenmekte ve başarılı haldeki çalışmalar yaparak sokaklardaki dostlarımızın iyiliği amacıyla projelerini devam ettirmektedir.