UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası Listesi içerisinde kendisine yer edinen Pamukkale ilçesinde, sömestr tatili bereketi yaşanmış olacak. Denizli’de Turistik Otelciler ile İşletmeciler Derneği (DENTUROD)’nin Başkanlığını yürütmeyi sürdüren Gazi Murat Şen yapmış olduğu özel bir açıklamada; ”Yarıyıl tatili dönemi içerisinde, Pamukkale ilçesinde yer alan otellerde %100 doluluk beklemekteyiz” ifadelerine yer verdi.

Ülkemizin en önemli turizm merkezleri arasına yer alan Pamukkale ilçesi tarihi dokusunun yanı sıra termal suları ile birlikte eşi ve benzeri olmayan güzelliğinden dolayı yerli turistlerle yabancı turistlerin yoğun bir şekilde ilgisini çekmeyi sürdürüyor. Travertenleri sayesinde dünya çapında üne sahip ”beyaz cennet” içerisinde, yarıyıl tatil döneminde de büyük bir yoğunluk yaşanması konusunda beklenti var.

Beyaz travertenlerin üstünde yürüme keyfinin yanında yaz mevsimi ve kış mevsiminde 36 derece olarak ölçülen sıcaklığıyla Kleopatra Havuzu içerisinde tarihi bir değere sahip sütunlar arasında yüzme imkanı sunabilen, balonun yanı sıra paraşüt uçuşlarının yapılmakta olduğu Pamukkale ilçesine turistik amaçlı gelenler, Hierapolis Antik Kenti’ni de dolaşıp, bölge üzerinde yer alan tarihi dokusunu detaylı bir şekilde inceleme fırsatını bulmuş oluyor. 15 gün sürecek yarıyıl tatili içerisinde doluluk oranlarının %100’e kadar ulaşmış olması konusunda hedefler bulunan Pamukkale ilçesinde, turizmciler isteklerden de fazlasıyla memnun.