Arjantin asıllı televizyon sunucularından biri olan Kiara Acosta, erkeğe benzediğinden dolayı gitmiş olduğu bir tane eğlence mekanına alınmadığını açıkladı.

Arjantin içerisinde katılmış olduğu bir tane reality şov programı aracılığıyla şöhretin basamaklarını tırmanmayı başaran trans modellerden Kiara Acosta, başkentte yer alan Buenos Aires içerisinde arkadaşlarıyla beraber gitmiş olduğu bir tane gece kulübünde görevli personeller tarafından içeriye hiç bir şekilde alınmadı.

Acosta’ya mekana alınmama sebebi şeklindeyse ‘Erkek gibi gözükmektesin ve yanında yer alan arkadaşın kadar da ateşli değilsin’ ifadelerine yer verildi.

Bu durumla alakalı olarak sosyal medya platformu üzerinde paylaşım yapan Acosta, uğramış olduğu ayrımcılığa karşı bir araya gelme konusunda bir çağrıda bulundu..

Instagram platformu üzerinde 270.000 taneden fazla takipçisi yer alan Acosta paylaşımı içerisinde; ‘Benim aslında trans bir kadın olduğumu bilmiş olduklarından dolayı mekana almadılar. Bunu ise sosyal medya üzerinde paylaştıktan hemen sonra yüzlerce sayıdaki insan benzeyen şeyler yaşamış olduklarına yönelik mesajlar gönderdi. Bunu yapmak zorundaydım zira insanlar bir daha buna benzeyen şeylerle karşılaşsın istememekteyim” ifadelerine yer verdi.

Gece kulübü için bir dava açacak olduğunu ifade eden Acosta, gece kulubünde yer alan yöneticinin kendisine ayrıca; ‘En iyi seviyedeki avukatlara sahip durumdayım. Savaşta olduğu gibi kaybetmiş olacaksın’ ifadelerine yer verdiğini söyledi.