Denizli ili içerisinde 3 sene önce kurulmuş olan Denizli Engelliler Spor Kulübünün Ampute Futbol Takımı, Süper Lig’e çıkabilme konusundaki hedeflerine emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun bünyesinde yer alan Ampute Futbol 1. Ligi içerisinde kendilerine yer bulan Denizli Engelliler Spor Kulübü, 2019 ila 2020 sezonu içerisinde oynamış olduğu ilk 4 tane maç esnasında hiç bir şekilde gol yemeden galip gelmeyi başarırken, rakip filelerim içerisine de 22 tane gol atmayı başardı. Lig içerisindeki 5. hafta kapsamında en son maçını Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Asat Spor Kulübü’yle birlikte Biruni Kredi Yurtlar Futbol Sahası içerisinde gerçekleştirmiş olan Denizli ampute futbol takımı, bu sezon içerisinde kalesinde ilk golü görmüş olduğu maçtan ise 3 – 1’lik bir skorla galip ayrılmayı başarmıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun ”Türkiye Futbol Oynuyor” isimli projesinin dahilinde destek vermeye başladığı Ampute Futbol 1. Ligi içerisinde mücadele vermeye devam eden İran asıllı teknik direktör görevinde bulunan Hossein Parish yönetimiyle oynamaya devam eden yeşil-siyahlılar, şu anda da gözlerini Süper Lig’e dikmiş bir durumda.