UNICEF’in İyi Niyet Elçisi olan ve oyunculuğa devam eden Tuba Büyüküstün, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF)’yla beraber Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD-ASAM)’nin iş birliği kapsamında gerçekleştirilen, Türk ile Suriyeli çocuklarla, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonunun fonları sayesinde gerçekleştirilmiş olan ”Müzede Bir Gün” adına sahip atölye etkinliğine katılım gerçekleştirdi.

Ankara ilinde yer alan CerModern Sanat Galerisi içerisinde gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, Büyüküstün’ün yanında Avrupa Birliği Türk Delegasyonu Başkanı görevindeki Büyükelçi Christian Berger, UNICEF Türkiye’nin Temsilcisi görevindeki Philippe Duamelle, SGDD’nin Genel Koordinatörü görevinde bulunan İbrahim Vurgun Kavlak da yerini aldı. Etkinlik ise, oyunculardan Büyüküstün’ün çocuklar eşliği ile Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneğinin düzenlemiş olduğu sanatçılardan Mehmet Bayraktar’a ait ”Hayat Böyle Bir şey” adlı resim sergisini ziyaretleriyle başladı.

Türk ile Suriye asıllı çocuklar, etkinlik kapsamında, katılımcılar ile boyama gerçekleştirdi ve beraber gazetecilere pozlar verdi. Büyükelçi görevinde bulunan Berger, sürekli olarak çocuklara yönelik çalışmalar yapmakta olduklarını vurgulayıp, bugün ise çocuklarla, UNICEF’le bir boyama çalışması etkinliği kapsamında bir araya gelmiş olduklarını ifade etti. Bu tarzdaki çalışmaları sürdüreceklerini ifade eden Berger; ”Bu gerçekleşen boyama aktivitesi ile beraber çocuklarımızın yaşamına renk katmaya çalışmış olduk. Onlar için önemli olan şey ise eğitimleri ve okula gidebilecek olmaları. Bizler bunun için çalışmaktayız.” ifadelerine yer verdi. Tuba Büyüküstün’de Suriye asıllı çocuklar ile buluştu.