Denizli ili içerisinde kentin en yüksek kesimleri arasında bulunan Cankurtaran üzerinde yağmaya başlayan kar yağışından sonra Denizli – Antalya kara yolu üzerinde şoförler bazı zamanlarda çok zor anlar yaşamış oldu. Karayollarında görevli olan ekipler yolun ulaşıma hiç bir şekilde kapanmaması amacıyla da çok yoğun bir uğraş vermiş oldu.

Kent içerisinde geçmiş olduğumuz akşam saatlerine doğru başlamış olan yağmur, gecenin daha sonraki saatlerine doğru da yüksek kesimler üzerinde yerini kar yağışına bırakmış oldu. Denizli – Antalya kara yolu üzerinde kar yağışının yanı sıra yoğun bir durumdaki sisten dolayı görüş mesafesi bazı yerler içerisinde 30 metreye dek düşmüş oldu. Dün gece yarısından bu zaman kadar yol üzerinde devamlı olarak kar küreme çalışmalarının yanı sıra tuzlama çalışmaları da yapmaya devam eden Karayolları ekipleri, yolun hiç bir şekilde ulaşıma kapanmaması amacıyla da çok yoğun bir uğraş vermiş oldu. Karın yağması yolun özellikle de 20 kilometreden oluşan bir bölümünde etkisini çok yoğun bir biçimde göstermiş oldu. Yolu kullanmaka olan şoförler de görüş mesafesinin çok düşük bir mesafede olması sebebiyle bazı zamanlarda çok zor anlar yaşamış oldu.

Bölge Trafik Müdürlüğünde görevli olan ekiplerse yol üzerinde devamlı olarak devriye gezip herhangi bir olumsuzluk meydana gelmesine hiç bir şekilde izin vermemiş oldu.