Takipçisinin yazmış olduğu ”Film amacıyla orada bulunduğunuzu cümle alem biliyor” şeklinde yazdığı yoruma; ”Yok biz sürekli 1915 senesinin giysileri ve eşyalarıyla her pazar günü piknik yaparız. Her halde bu bir film” şeklinde bir yanıt verdi.

Oyunculardan Şebnem Bozoklu’nun takipçisine vermiş olduğu cevap kahkahalara boğdu.

Erkan Kolçak Köstendil ve de Ali Atay’la birlikte sette çekilmiş olduğu bu fotoğrafı paylaşmış olan Bozoklu; ”Çok sevgili Erkan Kolçak Köstendil, Ali Atay ve de bendeniz bir piknikte” şekline bir not düştü. Bir tane takipçisi ise bu fotoğrafın alt kısmında; ”Film amacıyla orada bulunduğunuzu cümle alem biliyor:)” şeklinde bir yorum yazınca, bu yoruma kayıtsız kalmamış olan Bozoklu ise; ”Yok bizler hep 1915 senesinin giysileri ve de eşyalarıyla her pazar günü piknik yaparız. E her halde bu bir film” ifadeleriyle yanıt yazması takipçilerini çok fazla güldürdü.

Oyuncuyu ise kapıda, Akdeniz Üniversitesi içerisinden festivale akredite olan öğrenciler beklemekteydi. Festival süresince ünlüler ile kültür ve sanat söyleşileri gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesinin öğrencileri, Bozoklu’ya birde mikrofon uzatarak Antalya Film Festivali içerisinde Ulusal Yarışma’nın iptal edilmesi konusundaki görüşünü sordu. Oyuncu ise, annesi ile kucaklaşmak üzere olduğu bir esnada öğrencilerin soru sormuş olmasına mı, yoksa sorulan soruya mı bozuldu bu bilinmez, çok acayip bir tepki göstermiş oldu. Sinirleri bozulmuş olan ve ağlamaklı hale gelen Bozoklu’yu mikrofonu tutmakta olan öğrencinin özür dilemesi bile hiç bir şekilde yatıştırmadı. Küçük olan bir olay büyüdüğünden dolayı, araya hemen festivalin yetkilileri de girdi.