17 Aralık tarihi içerisinde Tayland’da gerçekleştirilecek olan Miss Universe 2018 yarışması kapsamında Türkiye’yi temsil edecek olduğu açıklanan Tara Madelein De Vries için Türkiye güzeli seçilen anneden bir destek çağrısı gelmiş oldu.

1992 senesinin Türkiye güzeli seçilmiş olan Özlem Kaymaz, büyük final içerisinde yarışacak kızıyla ilgili olarak ”Haydi hep birlikte bir el atalım. Bizden olan birine iyi olana da sahip çıkalım.’’ sözleri ile birlikte sosyal medya üzerinde bir destek istedi. Kısa zaman içerisinde yarışmanın resmi durumdaki instagram hesaplarından ‘‘missuniverse’’ üstünden Tara’ya da destek yağmaya başladı.

Özlem Kaymaz sosyal medya hesabı üzerinden şu ifadelere yer verdi;

”Bugün sosyal mecralar içerisinde kızımın ismi ile birlikte hikayesini aradım. Ancak hiç bir şekilde bulamadım. Lakin öteki yarışmacı kızlara ülkeleri içerisinde çok büyük bir destek var. İnanın bu duruma çok fazla şaşırdım. Ben bir anne olarak ”Bizden, çok iyi ve güzel olana hep beraber sahip çıkalım” demekteyim. Mademki elimizin altında bu klavyeler mevcut; hiç bir şekilde yıkıcı değil, yapıcı olalım. Orada bir tane genç kız tek başına. Ülkesi içerisinden bir tane basın mensubu, bir tane yetkili bir isim olmadan elinden gelenin en iyisini yapmak için…” şeklinde bir paylaşımda bulundu.