Tedavi görmekte olduğu hastane içerisinde yaşamını yitiren ‘‘Hababam Sınıfı’’ isimli filminin oyuncuları arasında yer alan Tayfun Akalın, Zincirlikuyu Camii içerisinde kılınmış olan cenaze namazının hemen sonrasında son yolculuğuna uğurlanmış oldu.

Ümraniye ilçesi içerisinde yer alan bir huzurevinde geçmiş olduğumuz ay dengesini yitirerek yere düştükten sonrasında beyin kanaması geçirmiş olan Tayfun Akalın, Ümraniye Devlet Hastanesine kaldırılıp tedavi altına alınmış idi. Yoğun bakım ünitesi içerisinde tedavisi devam eden Akalan’ın dün yaşamını yitirmiş olduğu açıklandı.
Hababam Sınıfı ile birlikte Süt Kardeşler ve Bizim Aile benzerindeki Türk sinemasında hafızalara kazınmayı başarmış yapımlarda bulunan oyuncu için Zincirlikuyu Camii içerisinde bir cenaze töreni gerçekleşti. Akalın amacıyla düzenlenmiş olan törene ‘‘Hababam Sınıfı’’ filmi içerisinde bulunan oyuncularda katılım gerçekleşti. Arkadaşlarını son yolculukları esnasında yalnız bırakmamış olan oyuncuların üzgün bir durumda oldukları da görüldü.

Hababam Sınıfı filmi içerisinde Veysel Efendi’den kapıyı kapatmasını istemekte olan Ercan Gezmiş açıklamasında; ”2018 senesi Hababam Sınıfı için hiç bir şekilde iyi gelmedi. Bu yıl uğurlamış olduğumuz 3. arkadaşımız Tayfun. Bizler her ne kadar 45 yıldan beri beraber olmaya çalışsak bile azalmaktayız. Bizi 5. nesil izlemekte şu an içerisinde. Nereye gitmiş olsak saygı görmekteyiz. Şu eksilmeler meydana gelmeseydi çok daha mutlu bir durumda olacaktık. Fakat Hababam Sınıfı da halen yaşamayı sürdürüyor. Kalmış olan arkadaşlara ise sağlıklı bir ömür dilemekteyim. Veysel Efendi, geçtiğimiz 2 seneden beri kapıyı öyle bir açık bıraktı ki, yapma artık Veysel abi. Kapat artık şu kapıyı. Artık hiç bir şekilde eksilmeyelim. Zira Hababam Sınıfının yapacağı hala çok işi var’” ifadelerine yer verdi.