1.5 sene öncesinde nikah masasına oturmuş olan Merve Sevi, eşi olan Çalkan Algün’le evliliği konusunda yaşamış olduğu krizi bir türlü aşamadı. 6 ay öncesinde evliliğini sonlandırmak amacıyla mahkemeye başvuruda bulunan ancak sonra kararından vazgeçmiş olan çift dün tek bir celse ile boşandı.

Çiftin ayrılığı ile alakalı şoke etmiş olan bir iddia ileri sürüldü. İddialara bakılırsa; Çalkan Algün eşi olan Merve Sevi’ye bir şiddet uyguladı. Sevi ile ayrılık konusunda bir karar aldı.

Çıkmış olan haberlerin hemen sonrasında Çalkan Algün, şöyle bir açıklama yaptı; ‘’Bugün basın içerisinde hakkımda çıkmış olan asılsız haberler üstüne bu açıklamayı gerçekleştirmek mecburiyetinde kaldım. Ben ise 16 yaşımdan bu zamana kadar kendi ayaklarımın üstünde duran ve yaşamış olduğum bütün olumsuzluklar karşısında tamamen dik bir duruş sergilemiş olan bir adamım.

Fakat son dönemler içerisinde özel yaşamım üstünden bir algı operasyonu yürütülmekte olduğunu üzülerek görmekteyim. Bugüne kadar kendime saygımdan dolayı konuşmamayı tercih etmiştim.

Ne kadar yazık ki ben sessiz kalmayı tercih ettikçe hakkımdaki söz konusu konularla alakalı bu açıklamayı yapmaya zorunlu bırakıldım. Yaşamımda hiç bir zaman için eski eşim olan Merve Sevi hanıma ve de herhangi kadınla birlikte erkeğe veyahut canlıya bir şiddet uygulamadım. Bu şiddet ile alakalı çıkan haberler konusunda Merve Hanım’da kendi sosyal medya hesabı üstünden açıklama gerçekleştirmişti, şiddetin gerçekleşmediğine yönelik.

Ben ise hiç bir zaman evliliğimiz konusunda karşılıklı bir şekilde ayrılmaya karar verdikten sonrasında bir şans daha istemedim… Evliliğimizi artık ikimize de zarar vermiş olduğuna karar vererek karşılıklı bir şekilde sevgi ve saygı kapsamında ayrılma konusunda karar aldık.