Denizli ili içerisinde ”Arkadaşımı arayacağım” şeklindeki bir bahaneyle tanımadığı şahsın telefonunu aldığı açıklanan 17 yaşında bulunan genç, hemen sonrasında kaçmaya başladı. Yunus timleri ise söz konusu zanlıyı ortalama iki kilometrelik takipten sonra yakaladı. Yakalanmış olan şahıs kendisini görüntülemekte olan muhabire de; ”Paylaş sen gazetelerde de paylaş” ifadelerine yer vererek tepki göstermiş oldu.

Merkezefendi ilçesinde yer alan Muratdede mahallesi içerisinde gerçekleşen, iddialara bakılırsa, H. B. (17) adına sahip şüpheli şahıs, cep telefonu içerisinde kontör olmadığından dolayı arama gerçekleştiremediğini ifade ederek yolda görmüş olduğu M. S. T. adlı başka bir gençten (16) telefonunu talep etti. Bir müddet boyunca arama yapma bahanesiyle telefonu karıştırmış olan şahıs hemen sonrasında da elinde yer alan telefonla kaçmaya başladı.

M. S. T. ise hemen ”155 Polis İmdat” hattını arayıp bir yardım talep etti. İhbarda bulunulmasının sonrasında harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü’nün yunus timleri ifade edilen eşkalden yola çıkıp, ortalama bir şekilde iki kilometrelik takibin sonrasında H. B.’yle beraber olaya karışmış oldukları ileri sürülen M. İ. (17) adlı şahıs ve B. S. Ç adlı şahısı, Değirmenönü mahallesi içerisinde yakaladı.

Polis memurları da şahısları hemen gözaltına aldı. Şüpheli şahısların çalmış oldukları bu telefona reset attıkları tespit edildi. Şahıslar hemen sonrasında ifadeleri alınmak amacıyla karakola götürdü. Şüpheli şahısın alıp kaçmış olduğu cep telefonu da sahibine teslim edilmiş oldu. Zanlı şahısların gerçekleştirilen üst araması esnasında kasatura şeklinde tabir edilmekte olan bir bıçak ele geçirilmiş oldu.

Olayla alakalı olarak başlatılmış inceleme ise sürüyor.