Sağlık alanı içerisinde yapmış olduğu yatırım ve eğitim çalışmalarıyla birlikte örnek olmayı başaran Denizli Büyükşehir Belediyesi, hayati bir öneme sahip durumdaki tiroit hormonuyla beraber hastalıkları ile alakalı ”Tiroit Hastalığı Semineri” gerçekleştirdi. Türkiye içerisinde tiroit hastalığının oranının ne kadar yüksek olduğuna dikkat çekilirken, iyot alınmasına da dikkat edilmesinin ne kadar önemli olduğu anlatıldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Çevre Koruma ile birlikte Kontrol Dairesinin Başkanlığı, hayati bir öneme sahip durumdaki tiroit hormonu ve de hastalıklarıyla alakalı bir seminer gerçekleştirdi. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu içerisinde gerçekleştirilmiş olan bu seminere Denizli Büyükşehir Belediyesinin Genel Sekreter Yardımcısı görevinde buluna nMustafa Gökoğlan, Çevre Koruma ile Kontrol Dairesinin Başkanı görevinde bulunan Naciye Kapukıran, Kaynak Geliştirme ile İştirakler Dairesinin Başkanı görevinde bulunan Mustafa Uçar, davetlilerle beraber çok fazla sayıda vatandaş katılım gerçekleştirdi.

Yoğun bir katılımın yer aldığı bu seminer içerisinde Pamukkale Üniversitesi (PAÜ)’nin Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve de Metabolizma Hastalıklarının Uzmanı Öğretim Üyesi görevinde bulunan Doktor Şenay Topsakal, tiroit hormonunun insan vücudu üzerindeki oluşumuyla birlikte gelişimi ve de hastalığa sebep olan süreçleri aktarırken, gereğinden çok daha az veyahut çok salgılamasının birçok önemli hastalıklara yol açabilecek olduğunu da belirtti. Topsakal açıklamasında; ”Ülkemiz içerisinde tiroit hastalığının oranı fazlasıyla yüksek. Bizim bu konuyla ilgili duyarlı olmamız, iyot alınmasına dikkat etmemizde fazlasıyla önemli bir durumdadır” ifadeleri ile konuştu.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin Genel Sekreter Yardımcısı görevinde bulunan Gökoğlan’da, sağlık alanı içerisinde yapmış olduğu yatırım ve de eğitim çalışmaları sayesinde Büyükşehir Belediyesinin çok büyük bir örnek olduğunu ifade etti. Çok fazla önemsenmemekte olan veyahut pek çok kişinin farkına bile varamamış olduğu tiroitle ilgili bir seminer gerçekleştirdiklerini ifade eden Gökoğlan, ”Hayati bir öneme sahip olan bu hastalık konusunda bilgi sahibi olabilirsek, sevdiklerimizle birlikte çevremizi ve de ailemizi bu konuyla ilgili bilinçlendirebiliriz” ifadelerine yer verdi.