Malatya ili içerisinde rol almış olduğu Gizemli Köy adlı filmin çekimleri esnasında Covid-19’a yakalanarak yoğun bakıma kaldırılmış olan Toygun Ateş’in entübe edilmiş olduğu açıklandı. Eşinin sağlık durumuyla ilgili olarak konuşma gerçekleştiren Victoria Kırgız, Covid-19’un mutasyonlu durumda bulunduğunu ve iki çocuğu bulunduğundan dolayı hastaneye gidememiş olduğunu ifade etti.

Rol alacak olduğu Gizemli Köy isimli filmin çekimi amacıyla Malatya iline gelmiş olan ve kısa bir zaman öncesinde Covid-19’a yakalanmış olan usta oyunculardan Toygun Ateş, İnönü Üniversitesinin Turgut Özal Tıp Merkezi içerisinde yoğun bakıma kaldırılmış oldu. Durumu ağırlaşmış olan usta oyuncu, entübe edilmiş durumda.

Oyuncunun eşi olan Victoria Kırgız yapmış olduğu açıklamasında; virüsün mutasyonlu çıkmış olduğunu ve böbreklerin iflas ettiği bilgisini aldığını; bundan dolayı da hem diyaliz hem ise solunum makinasına bağlandığını açıklarken, hastaneyi aramış olduğunu ve herhangi bir bilgi alamadığını ancak hastaneye gitmesi durumunda yüzyüze kendisine bilgi verileceğinin söylendiğini ifade etti.

Kent içerisinde ”Gizemli Köy” adlı filmin çekimleri için gelmiş olan Toygun Ateş, rahatsızlandığı için koronavirüs testi yapılmış oldu. 6 Şubat tarihi içerisinde test sonucu pozitif çıkmış olan Ateş, durumunda herhangi bir şekilde iyileşme olmadığından dolayı da tedavi görmekte olduğu İnönü Üniversitesinin Turgut Özal Tıp Merkezi içerisinde entübe edilmiş oldu.