Denizli ili içerisinde kar yağışının yanı sıra buzlanma ve de sisten dolayı Denizli – Antalya kara yolu üzerinde ulaşım kontrollü bir şekilde sağlanmaya başladı.

Denizli – Antalya kara yolu üzerine yer alan Cankurtaran ile birlikte Kazıkbeli bölgesinde kar yağışından dolayı araçlardan bazıları yolda kalmış oldu. Trafik polisleri, kazaların yanı sıra yolda kalmış olan arabaların kaldırılması amacıyla hızlı bir şekilde çalışma başlatmış oldu.

Gökpınar Mahallesinde yer alan Kelleci Kardeşler bölgesinde oluşturulmuş olan kontrol noktaları üzerinde zincirsiz araçların geçmesine hiç bir şekilde izin vermedi. Tır ile birlikte çekiciler de bazı zamanlarda bekletilmekteyken yolda kalmış olan araçlar çekiciler aracılığıyla kurtarılmakta.

Bu esnada Denizli – Afyonkarahisar karayolu ile Denizli -Muğla kara yolu üzerinde de ulaşımda aksamalar yaşanmakta. Kara yollarına bağlı ekipler bölge üzerinde tuzlama ile birlikte kar kürüme işlemi yapmaya devam ediyor.

Diğer taraftan kent merkezi içerisinde yer alan yüksek mahalleler üzerinde de etkisini göstermeye başlayan kar yağışının sonrasında sokağa çıkmış olanlar, kar topu oynamaya başladı. Belediye de görevli olan ekipler de ara caddeler üzerinde aralıksız bir şekilde karla mücadele çalışması yapmayı sürdürüyor.