İBB Başkanı görevinde bulunan Ekrem İmamoğlu, kendi partisinde görevli vekiller ile beraber tamamen lüks bir restoran içerisinde akşam yemeği yemek amacıyla bir araya geldi. Sosyal medya üzerinde paylaşımı yapılan görüntüler içerisinde masa üzerinde şarap ile birlikte rakının yer alması da sosyal medya üzerinde en fazla konuşulmuş konular arasında yer aldı. Eski mankenlerden bir tanesi Tuğçe Kazaz da İmamoğlu’na söz konusu bu görüntüler sebebiyle tepki göstermekten geri durmadı.

Son seneler içerisinde yapmış olduğu siyasi çıkışlardan dolayı çok sık bir şekilde gündeme gelmeye başlayan Tuğça Kazaz, Twitter hesabı üzerinden Ekrem İmamoğlu’nun Kur-an okuduğu esnada çekilmiş fotoğrafıyla içki masasında çekilen fotoğrafını birleştirip şu ifadelere yer verdi; ”Sürekli olarak diyorsunuz ya; ‘Dinimizi siyaset için alet etmekteler!’ Erdoğan inandığından dolayı konuşma yapıyor; camiden ise hiç bir şekilde kaçmıyor, namazını da bırakmamakta, şaraba ise hiç bir şekilde bakmıyor. Sadece oy alabilmek amacıyla Yasin okuyup dini kullanmış olan simsar İmamoğlu da yola şarabıyla devam ediyor. Şimdi siz söyleyin birde dini siyasete kimler alet etmekte?”

”Burdaki sorun ise içiyor olması değil. Bu o ve Allah’ın arasında. Asıl sorun Yasin okumuş olmasının şarap aşkı kadar gerçek bir durumda bulunmaması. Yani şarap ile birlikte kendini, Yasin ile de milleti kandırmış olması.”