Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin tarafından bu sene 2. gerçekleştirilen Ulusal Karikatür Yarışması resmen başladı. 3 kategori içerisinde gerçekleştirilen bu yarışmada 9 ila 14 yaş arası, 15 ila 18 yaş arası ve 18 yaşın üzerinde bulunan kişilerin karikatürleri değerlendirmeye tabi tutulmuş olacak. ”Denizli’de Turizm” ismine sahip konunun işlenecek olduğu bu karikatür yarışmasının seçici kurulu içerisindeyse Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Genel Sekreter Yardımcısı görevinde bulunan Mustafa Gökoğlan, Kültür Turizm ile Tanıtım Dairesisinin Başkanı  görevinde bulunan Hüdaverdi Otaklı, Karikatüristlerlerden Savaş Ünlü ile birlikte Şevket Yalaz, Mehmet Selçuk, Abdülkadir Uslu, Ali Şur, Altan Özeskici ve de Kübra Deligöz yer almış olacak.

Dereceye girmiş olan karikatüristlere kazandıkları ödülleri ise Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 3. Kitap Fuarı’nın açılışı esnasında verilecek. Ödül töreninin hemen sonrasında dereceye girmiş olan karikatürler fuar alanı içinde sergilenmeye başlanacak.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Ulusal Karikatür Yarışması’nın 1. olanına 3.000 Türk Lirası, 2. ödülünü almış olana 2.500 Türk Lirası, 3. ödülünü almış olana 2.000 Türk Lirası, mansiyon ödülü almış olanlara ise 1.000 Türk Lirası tutarında bir ödül verilecek olduğu ve öte yandan 18 yaşın altındaki 6 tane genç çizer için özendirme ödülünün verilecek olduğu açıklandı. Karikatürlerin ise ”Denizli Büyükşehir Belediyesinin, Kültür Turizm ile Tanıtım Dairesi Başkanlığı, Altıntop Mahallesi Lise Caddesi No:2, PK:20100-Denizli” şeklindeki adrese; posta veya kargoyla yollanabileceği gibi elden tutanak karşılığında da teslim edilebilecek olduğu, postayla yapılacak müracaatlarda, ilan edilmiş olan teslim zamanı için son gün; belediyeye ulaşmış olduğu tarih kabul edilecek olduğu ifade edildi.