2019 senesi içerisinde 35.000 taneye yakın yamaç paraşütüyle birlikte 50.000 taneye yakın balon uçuşunun gerçekleştirilmiş olduğu Denizli ilinde yer alan Pamukkale ilçesi içerisinde uçuş güvenliğiyle birlikte travertenlerin güvenliğinin en üst seviyeye çıkartılabilmesi amacıyla ”Slot Koordinasyon Merkezi” konusundaki çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. Merkezin mevcut durumdaki hedefi ise 2020 senesinde uçuş sayısının çok daha güvenli bir biçimde arttırılabilmesi.

Pamukkale ilçesinin Kaymakamı görevinde bulunan Hayrettin Balcıoğlu, dünya çapında büyük bir üne sahip ”beyaz cennet” Pamukkale ilçesi içerisinde yürütülmekte olan uçuş çalışmaları konusunda çok önemli açıklamalarda bulunmuş oldu. Pamukkale ilçesi içerisinde, balon uçuşları hususunda Kapadokya seviyesine kısa bir zaman içerisinde ulaşılabilmesi ve yamaç paraşütü hususunda da ülkenin en ender noktalarından bir tanesi haline gelebilmesi amacıyla çalışma yürütmekte olduklarını ifade eden Kaymakam Balcıoğlu, ortalama bir şekilde 3 sene öncesinde uçuş gerçekleştiren altı tane balon sayısının her geçtiğimiz gün artış gösterdiğine de dikkat çekmiş oldu.

2019 senesi içerisinde 50.000 taneye yakın balon uçuşunun gerçekleştirilmiş olduğu Pamukkale ilçesi içerisinde uçuşlarla ilgili sayının arttırılmasının yanı sıra uçuş güvenliğine de çok büyük bir önem vermekte olduklarını net bir şekilde vurgulamış oldu.