Denizli Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Osman Zolan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dahilinde Engelsiz Bir Dünya sloganı ile gerçekleştirilen Farkındalık Yürüyüşü’ne katılım gerçekleştirdi.

Katılımcı olanların beyaz güvercin uçurmasının hemen sonrasında başlamış olan empati yürüyüşü ise 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı içerisinde bitti. Engellilerin yaşadığı problemlerine dikkat çekmek amacıyla düzenlenmiş olan empati yürüyüşüne tekerlekli sandalyeyle katılmış olan Başkan görevindeki Osman Zolan, daha sonrasında engellilere yönelik uygulamaya sokmuş oldukları projeyi açık bir şekilde tanıttı. Yolcu Bilgilendirme Sistemi ismi verilmiş olan uygulamanın Denizli Büyükşehir Belediyesisinin Ulaşım A. Ş. filosu içine kazandırılmış olan yeni otobüslerin hepsinde olduğu, öteki otobüslere de kısa zaman içinde konulacak olduğu açıkça ifade edildi.

Engelli durumdaki vatandaşlarla beraber otobüse açılmakta olan rampa yardımıyla binen Başkan görevindeki Osman Zolan, engelsiz ulaşımla ilgili gerçekleştirilen çalışmalarla alakalı olarak basın mensuplarına da açıklamalar yaptı. Denizli Büyükşehir Belediyesi’sine ait olan otobüslerin hepsinin engellilerin kullanabilmelerine uygun olduklarına dikkati çekmiş olan Başkan görevindeki Osman Zolan, engelli durumdaki vatandaşlara yönelik yeni bir tane hizmeti daha uygulamaya sokmuş olduklarını ifade etti.

İlk olarak tek bir hat içerisinde uygulanmaya başlanmış olan Yolcu Bilgilendirme Sistemini anlatmış olan Başkan görevindeki Osman Zolan açıklamasında; ”İnşallah tüm hatlarımız içerisinde çalışmayı aktif duruma getirmiş olacağız. Otobüse bindiğimiz zaman durağın adı, gidecek olduğunuz yön, anons ve de görüntü biçiminde ekranda gelmeye başlayacak ve sizlerde duyacaksınız. Engelli durumdaki kardeşlerimiz nereye gidecek olduğunu görecek ve duymuş olacak. Bu belirtilen hizmeti inşallah çok yakın bir zaman içerisinde bütün araçlarımızda uygulamış olacağız” ifadeleri ile konuşma yaptı.