1996 ila 2003 senesinin arasında yayınlanmakta olan ”Buffy the Vampire Slayer” (Vampir Avcisi Buffy) isimli diziyle tanınmış olan Amerikalı aktrislerden Eliza Dushku, seneler sonra şoke eden bir itirafta bulundu.

Hollywood’u sarsmış olan taciz skandallarına yeni bir tanesi daha eklenmiş oldu… Dünya çapında ünlü Amerikalı aktörlerden Michael Weatherly, rol arkadaşlarından Eliza Dushku’nun tarafından taciz ile suçlandı.
New York Times içerisinde geniş bi yer bulan habere bakılırsa; Weatherly ile beraber ‘‘Bull’’ isimli dizide rol almış olan Dushku, 50 yaşında bulunan oyuncuyla çok iyi bir arkadaş oldu. Fakat bir zaman geçtikten sonra Michael Weatherly, roldeki arkadaşına set içerisinde görünüşünü aşağılamakta olan sözler söyledi ve ‘lü ilişki teklifi yaptı.

Kanalın yönetimi, şoke eden teklifin hemen sonrasında diziden ayrılmış olan Dushku’ya 9.5 milyon dolar tutarında bir sessizlik anlaşmasını imzalatmak istediği de iddia edildi.
Cinsel taciz ile suçlanmış olan ve görevinden ayrılmış olan kanal yöneticisiyle alakalı gerçekleştirilen soruşturma sonrasında, Dushku ve CBS arasında meydana gelen olay ortaya çıkmış oldu. Kanalın yönetimi ise bu olayı doğruladı.

Taciz ile suçlanmakta olan Weatherly, New York Times’a yapmış olduğu açıklama esnasında, ”Diziyi çektiği esnada bazı espriler gerçekleştirdim. Eliza ise daha sonrasında bu esprilerin rahatsız edici bir durumda olduğunu ifade etti ve bende sonrasında kendisinden özür diledim. Neden olduğum bu durumdan ötürü kendisindende özür dilerim” şeklindeki ifadelerine yer verdi.