Senaryosuna lper Çağlar’ın imza atmış olduğu ”Börü” ismine sahip filmin galası Vadistanbul AVM içerisinde gerçekleştirildi. Daha öncesinde 6 bölüm televizyon içerisinde yayınlandıktan sonrasında finali beyazperdeye taşınmış olan filminin oyuncularından Murat Arkın ile birlikte Serkan Çayoğlu, Zafer Algöz, Can Nergis, Ahmet Pınar, Özge Gürel, ve Mesut Akusta gece esnasında hazır bulundular. Filmi izlemiş olanların arasında Cüneyt Arkın ile birlikte Esra Erol ve de Fikret Orman yer alıyordu.

Muhabirlerin sormuş olduğu soruları cevaplayan Serkan Çayoğlu, film içerisinde zor şartlar altında çalışmakta olduklarını ifade ederek; ”Sahneler sürekli olarak gece olduğundan dolayı akşam saatler 18:00’i gösterirken başlayıp sabaha kadarki zamanda çekim yapmaktaydık. Düzenimiz tamamen tersine dönmüş oldu. Lakin sorumluluğumuzunda ne kadar büyük olduğunun farkındaydık” ifadelerine yer verdi. Oyunculrdan Özge Gürel ise ortaya fazlasıyla güzel ve de kaliteli bir aksiyon filminin çıkmış olduğunu vurgulayarak, şu ifadelere yer verdi;
”Benim ‘Börü’ ekibi ile birlikte 3. deneyimim. Daha öncesinde ise dizi içerisinde birlikteydik. Hem çalışmaktan fazlasıyla büyük bir keyif almış olduğum hem ise çok fazla şey öğrenmiş olduğum bir ekip. Aralarında bulunmaktan ötürü çok mutluyum. Fazlasıyla güzel bir iş çıkartmış olduğumuza da inanmaktayım. Umuyorumki emeklerimiz karşılığını alabilir.” şeklinde konuştu.

Oyuncular arasında yer alan Can Nergis ise; ”Hepimiz bedenlerimiz ile birlikte ruhumuzu ve kalbimizi koyduk bu iş için. Türkiye içerisinde bir ilki yapmış olduğumuzu ve ciddi anlamda çok kaliteli bir iş çıkartmış olduğumuzu düşünüyorum. Şimdi ise sinema filmi için davet ettik bütün insanları. Umuyorumki herkes izlemekten çok büyük bir zevk alır.” şeklindeki ifadelerine yer verdi.