5 yıl öncesinde Amerika Birleşik Devletlerine yerleşmiş olan ve uzun bir zamandan beri de tır şoförlüğü yapmaya devam eden oyunculardan Tolga Karel, kendi firmalarını kurmayı başardı. 80 dolar tutarındaki parayla bu işe başlamış olduğunu ifade eden oyuncu, “Nasip ise benim hedefim 2026 senesine 100 tırlık firmamın CEO’luğunu yapabilmek” ifadelerine yer verdi.

Seneler öncesinde ekranlara gelen Yaprak Dökümü isimli dizi sayesinde yıldızı parlamış olan Tolga Karel, 2016 senesinde Sarah Scott’la evlenip Amerika Birleşik Devletlerine yerleşmişti. Sağlık turizmi ile alakalı kurmuş olduğu firması iflas etmiş durumdaki Karel, 2018 senesinde aylık 8.000 dolar tutarındaki bir maaşla tır şoförlüğüne başlamıştı.

İşlerini büyütmüş olan Karel, şimdi ise kendi firmasını kurmuş durumda. Üç gün öncesinde sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunarak ‘Çok yakın bir zamanda şahane bir atılıma girmiş bulunacağım. 80 dolar ile başlamış olduğum bu serüvenin iki sene içinde hangi boyuta gelmiş olduğunu, heyecanımı her türdeki zorluklara karşın hepsi alın terim ve öz sermayemle oluşturmuş olduğum geleceği siz değerli takipçilerim ve sevenlerimle paylaşmayı istemekteyim’ ifadelerine yer vermişti..

Oyuncu söz konusu bu paylaşımın sonrasında bugün arka arkaya paylaşımlarda bulunarak iki firma kurmuş olduğunun müjdesini vermiş oldu.