American Horror Story isimli popüler dizinin ünlü oyuncularından biri olan Harry Hains, 27 yaşındayken yaşamını yitiri. Ünlü durumdaki oyuncunun annesi ise, bir müddettir psikolojik bir şekilde problemlerin yanı sıra uyuşturucu bağımlılığıyla da mücadele etmeye devam eden oğlunun yaşamını yitirmiş olduğu konusundaki açıklamaları doğruladı.

Harry Hains’in tıpkı kendisi gibi oyunculuk yapan annesi Jane Badler, acı bir durumdaki haberi Instagram hesabı üzerinden paylaştı. Neighbours isimli dizi içerisinde rol almış bulunan Jane Badler; ”Benim yakışıklı durumdaki oğlum 7 Ocak tarihinde yaşamını yitirdi. Daha sadece 27 yaşında ve bütün dünya da ayaklarının altındaydı. Maalesef ki çok uzun bir zaman boyunca psikolojik problemlerin yanı sıra uyuşturucu bağımlılığıyla mücadelede bulundu. Seni çok fazla özleyeceğim Harry. Yaşamımın en acı günü…” şeklindeki bir açıklamada bulundu.

Hains’ın ölüm sebebine yönelik olarak herhangi bir açıklama yapılmamış durumdayken, cenaze töreninin ise Pazar gününde Los Angeles içerisinde gerçekleştirileceği ifade edildi. Avustralya’da yer alan Melbourne kenti içerisinde dünyaya gözlerini açan Hains, kariyerine ise Londra kentinde modellik yapıp başlamıştı. Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındıktan hemen sonrasında oyunculuğa yönelmiş olan Hains, American Horror Story dizisinin yanı sıra The OA dizisi ve ayrıca pek çok farklı filmde de rol alarak izleyenlerin karşısına çıkmıştı..