En son ATV ekranları üzerinde yayınlanmakta olan Aşk ve Mavi isimli dizide Emrah’la başrol oynamış durumdaki Burcu Kıratlı’nın 3 sezon boyunca devam eden diziden kazanmış olduğu paranın 500.000 Türk Lirası tutarındaki parası elinden gitmiş durumda. Dolandırılmış olan ünlü oyuncu, soluğu da savcılıkta almış durumda.

Sabah Gazetesi içerisinde geniş bir şekilde yer almış bulunan habere bakılırsa: Ponzi Zinciri’ne katılım gerçekleştiren ve parasını kaptırmış olan isimlerden bir tanesinin de Burcu Kıratlı olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmış durumda. 500.000 Türk Lirası tutarında dolandırıcılara kaptırmış olan ünlü oyuncu, savcılığa suç duyurusu gerçekleştirdi.

Kendisini dolandırmış olan kişiyi ise savcılığa bildirmiş olan Burcu Kıratlı, Ponzi’ye üye olarak kandırılmış ilk ünlü isimlerden değil. Basketbolculardan biri olan Semih Erden de söz konusu bu sisteme 1.3 milyon dolar tutarında para kaptırmıştı.

İlk defa Charles Ponzi tarafından 1910 senesi içerisinde uygulanmaya başlanan hileli bir yatırım şekli olarak öne çıkan Ponzi sistemi veyahut öteki ismiyle ”Saadet Zinciri” sistemine dahil edilmiş bulunan insanların kendi yatırımlarının yanı sıra daha sonraki katılımcılardan gelmiş olan paralarla ödemenin gerçekleştirilmiş olduğu bir dolandırıcılık yöntemidir.