Van ilinde yer alan Bahçesaray ilçesi içerisinde beş kişinin yaşamını yitirdiği çığ felaketi esnasında kaybolmuş olan iki kişiyi arayan ekiplerin üstüne de çığ düştü. AFAD, söz konusu bu facia esnasında 33 kişinin yaşamını yitirdiğini ve 53 kişinin yaralanmış olduğunu açıkladı. Bu söz konusu faciadan sonra ünlü sanatçılar da sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımlarla yaşamış oldukları üzüntülerini ifade etmiş oldular.

Van ilinde yer alan Bahçesaray ilçesi içerisinde geçmiş olduğumuz akşam üzeri saatler 17:00 civarında üstünde çığ düşmüş olan minibüste yer alan beş kişinin cansız bedenine ulaşılmış durumdayken, altı kişi de sağ bir şekilde kurtarılmıştı. Minibüste bulunduğu değerlendirilmekte olan ve sabah saatleri itibariyle devam etmeye başlayan 2 kişiyi kurtarma çalışmaları devam ettirilirken ikinci kez çığ düştüğü açıklandı. İkinci düşen çığ faciası esnasında tam tamına 33 kişinin yaşamını yitirdiği açıklandı. İki gün içerisinde gerçekleşen gelen iki facia esnasında ölü sayısı toplam olarak 38’e kadar yükselmiş oldu.

Facianın hemen sonrasında arasında Hadise ile birlikte Hayko Cepkin, Engin Altan Düzyatan ve de Doğa Rutkay’ın olduğu çok fazla sayıda ünlü isim yapmış olduğu paylaşımlarla üzüntülerini açık bir şekilde ifade etmiş oldular.