Türk sinemasının usta durumdaki oyuncuları Grand Pera içerisinde gerçekleştirilen Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar Ödül Töreni kapsamında buluştu.

Yeşilçam sinemasındaki usta isimler geçtiğimiz akşam Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar ismine sahip ödül töreni kapsamında bir araya geldiler. Türkiye Sinema Eseri Sahiplerinin Meslek Birliği’nin (SE-SAM) 32. senesi ve Türk Sineması’nın 104. senesi olmasından dolayı Grand Pera’da gerçekleştirilen gece kapsamında Yeşilçam’ın efsaneleşmiş hale gelen 104 tane ismine özel ödül verildi.

Törene ise Cüneyt Arkın ile birlikte Ediz Hun, Orhan Gencebay, Aydan Şener, Serdar Gökhan, Sevim Emre, Engin Çağlar, Selda Alkor, İzzet Günay, Belkıs Özener, Şemsi İnkaya ve Süleyman Turan gibi pek çok usta isim katılım gerçekleştirdi. Selda Alkor açıklaması içerisinde, ”Asmalı Konak isimli dizide rol almış olduğu Nurgül Yeşilçay’ın bir röportajı esnasında ‘Beni Selda Alkor ile karşı karşıya getirmeyin. Ne diyor ise doğrudur” şeklindeki açıklamasına bir cevap verdi; ”Nurgül, Türk sineması içerisine gelmiş en son stardır. Nurgül ile hiçbir problemim yok” ifadelerine yer verdi.

Ödülünü ise Beyoğlu Belediye Başkanı görevinde bulunan Ahmet Misbah Demircan’ın elinden almış olan Cüneyt Arkın, gerçekleştirdiği konuşma sayesinde çok duygusal anlar yaşatmış oldu; ”Son senelerin en mutlu gününü yaşamaktayım bugün. Bütün eski dostlarımı bir arada görmek o kadar çok mutlu etti ki beni, bunu hiç bir şekilde bilemezseniz. Her film içerisinde dövdüğüm kişiler bulunuyor ya… Bensiz bir film çekilirdi ancak onlarsız film çekilmezdi. Onlar ise sinemanın kahramanları idi. Onları da gördüm bu gece, yaşamım boyunca hiç bir şekilde unutmayacağım. Zaten çok fazla bir şey kalmadı bile… Ne kadar fazla insan kaybetmişiz, üzülüp izledim. Azrail sanıyorumki beni unuttu…”