Denizli ili içerisinde uyuşturucu ticareti yapmakta oldukları iddiası ile gözaltına alındığı açıklanan 35 tane zanlı arasından 19 tanesi tutuklanmış bir durumda.

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetlerine devam eden Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi bünyesinde yer alan ekipler, kent içerisinde uyuşturucu satışı yaptıkları ve farklı illerden uyuşturucu getirmiş oldukları konusunda bilgiler bulunan kişilere yönelik tespit edilen 10 tane farklı adrese eş zamanlı bir şekilde operasyon gerçekleştirdi.

Düzenlenmiş olan söz konusu bu operasyonlar kapsamında 35 tane şüpheli kıskıvrak yakalanmış oldu. Adresler üzerinde yapılmış olan aramalar kapsamında ise 1 kilo 81 gram kadar skunk’ın yanı sıra 2 kilo 114 gramlık bir esrar ile birlikte 697 gramlık bir metamfetamin, 23 gramlık bir eroin, 53 tane uyuşturucu ilaç, dört tane ruhsatsız tabanca, beş ane hassas terazi ve beş tane de ruhsatsız tüfek ele geçirilmiş oldu.

Emniyet içerisinde gerçekleştirilmiş olan işlemlerinin hemen sonrasında adliyeye sevkleri gerçekleştirilen şüpheliler arasından 19 tanesi nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklanarak ceza evine gönderildi. Öteki zanlılar ise adli kontrol şartı ile serbest bırakılmış oldu.