Denizli ili içerisinde polis ekiplerinin uyuşturucu satıcılarına yönelik olarak 2 tane ev ve şüphelilerin içerisinde yer aldığı otomobile gerçekleştirdiği operasyonlar kapsamında 700 gramlık metamfetamin ve 52 gramlık eroinle beraber yakalanarak, adliyeye sevk edildiği açıklanan 4 tanesi İran uyruklu olmak üzere 6 kişinin tutuklandığı açıklandı.

Denizli İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesisinin ekipleri, kent merkezi içerisindeki ”torbacı” ismi ile tabir edilmekte olan uyuşturucu satıcılarına yönelik olarak geçtiğimiz günlerde bir operasyon gerçekleştirdi. Operasyonun dahilinde, uyuşturucu satılmakta olduğu tespit edilmiş bulunan Pelitlibağ Mahallesi’nde yer alan 2 tane evde, özel eğitimi bulunan narkotik köpeklerinden ”Jiby” ile bir arama gerçekleştirildi. Arama esnasında, mutfak dolabının içine koyulmuş 700 gram ağırlığında metamfetamin ile birlikte uyuşturucu satışlarından elde edilmiş olduğu tespit edilen 12.000 lira tutarındaki para ele geçirildi. Operasyon dahilinde 4 tane İran vatandaşı da gözaltına alınmış oldu. Aynı operasyon dahilinde polis ekipleri, şüphelilerin içerisinde bulunduğu otomobili de takip altına aldı. Polis ekiplerinin ”Dur” ihtarına uymayarak kaçan şıför, kovalamaca sonrasında durduruldu, araçta yer alan 2 kişi ise gözaltına alındı. Otomobil içerisinde gerçekleştirilen aramada, 52 gram ağırlığında eroinde ele geçirilmiş oldu.

Operasyonlar dahilinde gözaltına alınmış olan 4 tanesi İran uyruklu, 6 tane şüpheli, polis merkezindeki işlemlerinin hemen sonrasında sevk edilmiş oldukları adliyede mahkeme tarafından tutuklandı.