Denizli ilinin Valisi görevinde bulunan Hasan Karahan, yılbaşı eğlencesi esnasında Betül Karaayvaz’ın (26) ölümünün yanı sıra iki vatandaşın da hastanelik olduğu olay konusunda; ”Sürekli olarak söylemekteyiz uyuşturucu hususunda bilinçli olalım demekteyiz ancak doktordan çok daha bilinçli biri olmaz. ”Bir defadan bir şey olmaz”ın yanı sıra, ”bana hiç bir şey olmaz” ifadelerine yer veriliyor ancak olabilmekte işte” ifadelerini kullandı.

Denizli Valisi görevinde buluna nHasan Karahan, ”10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nden hemen önce ulusal bir durumda ve yerel medya temsilcileriyle Polis Evi içerisinde bir araya gelmiş olan. Gazetecilerin gününü de kutlamış bulunan Vali Karahan, daha sonrasında ise soruları cevapladı. Yılbaşı gecesinde gerçekleştirilen parti esnasında alkolle beraber iddiaya bakılırsa eroin kullanılması sonrasında diş doktorlarından Betül Karaayvaz’ın yaşamını yitirmesi, diş doktoru görevinde bulunan Ruşen Kaan Y. ile birlikte plastik cerrah doktorlarından Süleyman Ali Y.’nin komaya girmiş olmasıyla alakalı olaya da değinmiş oldu.

Diğer taraftan, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne götürülüp hızlı bir şekilde yoğun bakıma alınmış olan Süleyman Ali Y.’nin hayati tehlikeyi atlatmış olduğu, tedavisinin sürdüğü ve ayrıca sağlık durumunun ise iyiye gitmekte olduğu bilgisine ulaşıldı. Komada olduğu öğrenilen öteki diş doktorlarından Ruşen Kaan Y.’nin de tedavisinin hemen sonrasında taburcu edildiği ifade edildi. Olayla alakalı olarak gözaltına alınmış olan ve ifadesi esnasında uyuşturucuyu eve getirmiş olduğu itirafında bulunan Nurullah T. isimli şahıssa, sevk edilmiş olduğu adliyede çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklanmış idi.