Evinin banyo kısmında düşmesinin ardından senelerdir mücadele etmeyi sürdürdüğü kaçış sendromu isimli hastalığı nüksetmiş olan Mehmet Ali Erbil, geçmiş olduğumuz günler içerisinde tekrardan hastaneye kaldırılmış idi. Hastane içerisinde halen tedavisi süren ünlü ve başarılı şovmenin vasiyetini yazmış olduğu iddia edildi.

Erbil, en son geçmiş olduğumuz hafta içerisinde salı gününde kalp spazmı geçirdiği açıklanarak hızlıca hastaneye götürüldü ve yoğun bakım ünitesinde tedavi görmeye devam etti. İddialara bakılırsa söz konusu bu tedavi esnasında avukatını hastaneye çağırmış olan Mehmet Ali Erbil, bu konuyla ilgili vasiyetini yazdırarak belgelere imza atmış oldu.

Abisinin sağlık durumuyla ilgili bilgileri çok yakından takip etmekte olan Profesör Doktor Yeşim Erbil, abisinin sağlık durumuyla ilgili olarak Instagram hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunarak şu ifadelere yer verdi; ”Abimin sağlık durumunun nasıl olduğunu merak etmektesiniz haklı bir şekilde. Aslına bakılırsa bilgileri hiç bir şekilde saklamamaktayız yalnızca iki ileri bir geri doğru ilerleyen bir süreç olduğundan dolayı da anlık duyuru gerçekleştiremedik. 16 aydan beri çok ağır bir hastane süreci devam ediyor. Taburcu olsa bile ayaktan takibi sürekli olarak sürdü. Yirmi seneden beri mevcut bir durumdaki kaçak sendromunun yanı sıra düşmeyle başlamış olan olaylar vücudunu fazlasıyla yıprattı.”