Denizli ilinde yer alan Buldan ilçesi içerisinde amatör ligle alakalı maçların oynanmakta olduğu stadyumun içler acısı hali vatandaşların çok fazla tepki göstermesine sebep oldu. Maçları izleyebilmek amacıyla oturabilecek bir koltuk bile bulamamakta olduklarını ifade eden vatandaşlar, yetkili isimlerden bu duruma el atmalarını talep etti.

Buldan isimli ilçenin, Buldan Belediyespor isimli takımı bugün kendi sahası üzerinde Bağbaşı Zeytinköyspor sporla karşılaşması esnasında taraftarlar maçı ayakta seyretmek mecburiyetinde kaldı. Amatör lig içerisinde üst sıralara kadar çıkan ve Bölgesel Amatör lige çıkabilmek amacıyla mücadelesine aralıksız olarak devam eden Buldan Belediyespor isimli takımın taraftarları bu maçı Buldan stadında yer alan oturma koltukları kırık olduğu için ortaya içler acısı bir durum çıkmış olduğunu ifade etti. Taraftarların destekleriyle beraber başarılı maçlar çıkartmış olan Buldan Belediyespor isimli spor kulübünün taraftarları takımı desteklemeyi talep ettiklerini fakat tribünün kötü bir vaziyette olmasından ötürü yetkililerden çözüm beklemekte olduklarını ifade etti.

Takımlarını destekleyebilmek amacıyla deplasmana gitmiş olan taraftarlar, ”Sahasının yanı sıra çimleri, çevre düzenlemesi ile birlikte tribünlerinden dolayı en kötü durumdaki saha Buldan’ın sahası olarak gözüküyor ve eski dönemlerde köy olan mahallelerin statları dahi bizim stadımızdan çok daha iyi seviyede, bizim yetkili isimlerimiz stadın bu halini hiç bir şekilde görmüyorlar mı yoksa bu bir tür ilgisizlik mi, ne kadar sürece bu durum, yetkili isimlerden bir an önce taraftara yakışacak bir tribün yapmış olsunlar. Bizler bu duruma hiç bir şekilde layık durumda değiliz. Oturabilecek bir koltuk dahi bulamamaktayız fazlasıyla kötü bir durumdur bu hızlı bir şekilde çözüm talep ediyoruz” ifadelerine yer verdiler.