Denizli ili içerisinde vatandaşlar yeni senenin ilk günü esnasında Teleferik ile birlikte Bağbaşı Yaylası’na akın etmiş durumda.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2015 senesi içerisinde özel bir tesis haline getirip hizmete açmaya karar verdiği Teleferik ile birlikte Bağbaşı Yaylası yeni senenin ilk tatiliyle beraber adeta ziyaretçi akınına uğramış oldu. Her geçtiğimiz gün yüzlerce sayıdaki kişinin akın etmiş olduğu söz konusu tesis ve kent üzerindeki yayla turizminin merkezi olarak öne çıkmasıyla beraber vatandaşlar 1500 metre rakımda yer alan Teleferik ile birlikte Bağbaşı Yaylası üzerinde kartopu oynayabilmek ve gezmek amacıyla adeta sıraya girmiş durumda. Teleferik ile birlikte yaylaya çıkabilmek amacıyla beklemekte olan vatandaşlara da tesis yönetimi çay ikram ederek bekleyen vatandaşın içini ısıtmış oldu.

Kış mevsimiyle beraber adeta beyazlara bürünmeye başlayan bu özel tesis, baharın ilk günleri itibariyle de yeşil rengin bütün renk tonlarını bünyesi üzerinde barındırırken bungalov evlerin yanı sıra çadırlarla kamp yapma alanı ile birlikte restoran ve ayrıca piknik alanlarıyla da ziyaretçilerine hizmet vermeye devam ediyor. Yöresel yemeklerinde sunulmakta olduğu söz konusu bu tesis 2020 senesinin ilk günü içerisinde çok yoğun bir ziyaretçi akınına uğramış oldu.