Oyunculardan Mahir İpek ile eşi olan Veda Yurtsever İpek anlaşmalı bir şekilde boşandı. Yaklaşık olarak 20 dakika devam eden bu davada, bir tane çocukları bulunan çiftin, birbirlerinden tazminat veyahut nafaka istemediği bilgisine ulaşıldı.

‘‘Seksenler’’ ile birlikte ‘‘Hükümet Kadın’’, ‘‘Mandıra Filozofu’’ ve ‘‘Zengin Kız Fakir Oğlan” benzerindeki dizilerde rol alan Mahir İpek’le 20 sene evli kalmış bulunan meslektaşı Veda Yurtsever İstanbul Aile Mahkemesi içerisinde önceki gün görülmüş olan davanın ilk celsesi içinde anlaşmalı bir şekilde boşandı.

Sözcü tarafından yapılmış olan habere bakılırsa; ‘‘Beyaz Karanfil’’ ile birlikte ‘‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’’ gibi filmlerle ismini duyurmuş olan Veda Yurtsever, bir zaman önce mahkemeye giderek boşanma dilekçesi vermişti. Yurtsever’in bu ‘‘davacı” olarak, Mahir İpek’in de ‘‘davalı” bir şekilde yer almış olduğu bu dilekçe içerisinde ”dostluğumuzun devamı amacıyla evliliğimizin bitmesi kararını verdik” ifadelerine yer verildi.

Boşanma dilekçesi içerisinde, 1998 senesinde davalı durumdaki Mahir İpek ile evlenmiş olduklarını, bu evlilikten ise 2003 senesinde bir çocuklarının dünyaya gelmiş olduğunu ifade eden Yurtsever açıklamasında; ”Davalı durumdaki Mahir İpek’le seneler içinde ilişkimizin yıpranmış olduğu kanaatine vararak dostluğumuzun devamı amacıyla evliliğimizin bitmesi kararını verdik. Karşılıklı bir şekilde ve anlaşarak boşanma konusunda karar aldık ve beyan ettik” ifadelerini kullandı.

İstanbul Aile Mahkemesi içerisinde görülmüş olan davaya Yurtsever ve de İpek beraber geldi. Yaklaşık olarak 20 dakika devam eden davada taraflar boşanma hususunda kararlı olduklarını ve her türden sonuçları hakkında bir anlaşmaya varmış olduklarını mahkemenin hakimine aktardılar.

Davayı da karara bağlamış olan mahkeme, tarafların boşanma protokolleri kapsamında boşanmalar için bir karar verdi. Tarafların birbirlerinden ise herhangi bir şekilde tazminat veyahut nafaka isteği olmadığı bilgisine ulaşıldı.